Alueellisten työntekijöiden yhteystiedot

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@nkl.fi, ellei toisin mainita.

Helsinki ja Uusimaa

Oikeuksienvalvonnan asiantuntijat
PL 30, 00030 Iiris
Marjaniementie 74
00930 Helsinki

Elisa Montonen
p. 050 596 7730
elisa.montonen@nkl.fi

Arja Törnroos
vanhustyön asiantuntija
p. 050 352 1907
arja.tornroos@nkl.fi

Pohjois-Karjala, Itä-Savo ja Etelä-Savo

Tapio Tiilikainen
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Kauppakatu 17 B 35
80100 Joensuu
p. 050 596 5012
tapio.tiilikainen@nkl.fi

Keski-Suomi (aikuiset ja lapset), Päijät-Häme (lapset)

Annika Tyynysniemi
lapsi- ja perhetyön asiantuntija
Kukkumäentie 27
40600 Jyväskylä
p. 050 352 1945
annika.tyynysniemi@nkl.fi

Etelä-Karjala ja Kymenlaakso (aikuiset ja lapset), Päijät-Häme (aikuiset)

Vuokko Jantunen
toimeentuloturvan asiantuntija
Koskikatu 1, 3. kerros
55120 Imatra
p. 050 526 3725
vuokko.jantunen@nkl.fi

Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Sinikka Mäntyjärvi
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Linnankatu 32
90100 Oulu
p. 050 526 3831
sinikka.mantyjarvi@nkl.fi

Lappi

Sanna Piuva
Maakuntakatu 12
96100 Rovaniemi
p. 0500 210 568
sanna.piuva@nkl.fi

Pirkanmaa ja Kanta-Häme

Olli-Pekka Rättäri
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Hämeenkatu 13 B, 4 krs.
33100 Tampere
p. 050 526 3895
op.rattari@nkl.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Jaana Engblom
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Läntinen Pitkäkatu 37 B, 2. krs
20100 Turku
p. 050 591 8167
jaana.engblom@nkl.fi

Pohjanmaa

Eija Matintupa
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Vaasanpuistikko 17, 5. krs
65100 Vaasa
p. 050 526 3916
eija.matintupa@nkl.fi

Pohjois-Savo

Maarit Halonen
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Käyntiosoite: Microkatu 1, F-rakennus, 70210 Kuopio
Postiosoite: PL 1188, 70 211 Kuopio.
p. 050 338 9729
maarit.halonen@nkl.fi

Lisätietoa www-sivuillamme