Alueyh­dis­tys­ten tie­to­tu­ki­pal­ve­lut

Tällä sivulla

Uusimaa

Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset ry (HUN)
tieto- ja viestintätekniikkatuki (ICT)
Ritva Heinlampi p. 044 756 3102, ritva.heinlampi@hun.fi
Kalle Haukka p. 044 756 3101, kalle.haukka@hun.fi
Ibrahim Milanovic p. 044 756 3103, ibrahim.milanovic@hun.fi
Niko Sutinen p. 044 756 3104, niko.sutinen@hun.fi
ICT-päivystys p. 044 720 8644, tietotekniikka@hun.fi

Pohjois-Karjala

Pohjois-Karjalan Näkövammaiset ry
Jouni Keränen
p. 044 771 1159
jouni.keranen@pknv.fi

Pohjois-Savo

Paavo Rissanen
p. 044 310 0266
paavo.rissanen@psnry.fi

Päijät-Häme

toiminta-alue: Päijät-Häme, Kaakkois-Suomi, Etelä-Savo ja Riihimäen seutu
Päijät-Hämeen Näkövammaiset ry (koordinointi)
Ville Kauppinen
p. 03 7521 113, 044 312 1113
tietotekniikka@phn.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Pohjois-Pohjanmaan Näkövammaiset ry
ICT-kouluttaja Leena Vallo
p. 044 0400 694
leena.vallo@ppnry.net

Kainuu

Kainuun Näkövammaiset ry
ICT-ohjaaja Marko Hampinen
p. 040 147 9666
atk@kainuunnakovammaiset.fi
toimisto
p. 0400 367 144
toimisto@kainuunnakovammaiset.fi

Lappi

Lapin Näkövammaiset ry
Jouko Rytkönen, sijaisena Harri Koivisto ajalla 2.3.–30.6.2020
p. 044 322 2588, 0400 146 641
ttpalvelu@lapinnakovammaiset.fi

Pohjanmaa

toiminta-alue: Etelä- ja Keski-Pohjanmaan sekä Pohjanmaan maakunnat
Pohjanmaan Näkövammaiset ry
Kirsi Tolonen
p. 040 569 7778
kirsi.tolonen@pp.nkl.fi
toimisto@pohjanmaannakovammaiset.fi
p. 050 560 9545

Pirkanmaa

toiminta-alue: Pirkanmaa, osa Kanta-Hämeestä, Keski-Suomi ja Satakunta
Tampereen seudun Näkövammaiset ry (koordinointi)
Kari Korhonen
p. 050 596 9220
kari.korhonen@tsnv.fi

Keski-Suomi

tietotukipalvelun alueellinen yhteyshenkilö
Elina Piispanen
p. 045 321 5552
tietotuki@ksn.fi

Satakunta

tietotukipalvelun alueellinen yhteyshenkilö
Saila Kirvesmäki
p. 02 641 1530
toimisto@satakunnannakovammaiset.fi

Varsinais-Suomi

Varsinais-Suomen Näkövammaiset ry
p. 044 2415 321, 044 2514 441
toimisto@vsn.fi

kouluttaja: IT-asiantuntija Hannu Suvanto
p. 040 159 2688 (puhelinaika ma klo 8–10 ja ke klo 8–9)
hannu.suvanto@vsn.fi


Sivu päivitetty