Alueel­lis­ten työn­te­ki­jöi­den yh­teys­tie­dot

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@nkl.fi, ellei toisin mainita.

Helsinki ja Uusimaa

Oikeuksienvalvonnan asiantuntijat
PL 30, 00030 Iiris
Marjaniementie 74
00930 Helsinki

Elisa Montonen
p. 050 596 7730
elisa.montonen@nkl.fi

Arja Törnroos
p. 050 352 1907
arja.tornroos@nkl.fi

Pohjois-Karjala, Itä-Savo ja Etelä-Savo

Tapio Tiilikainen
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Kauppakatu 17 B 35
80100 Joensuu
050 596 5012
tapio.tiilikainen@nkl.fi

Keski-Suomi (aikuiset ja lapset), Päijät-Häme (lapset)

Annika Tyynysniemi
lapsi- ja perhetyön asiantuntija
Eeronkatu 7
40720 Jyväskylä
050 352 1945
annika.tyynysniemi@nkl.fi

Etelä-Karjala ja Kymenlaakso (aikuiset ja lapset), Päijät-Häme (aikuiset)

Vuokko Jantunen
toimeentuloturvan asiantuntija
Valtakatu 26 A 1
53100 Lappeenranta
050 526 3725
vuokko.jantunen@nkl.fi

Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Sinikka Mäntyjärvi
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Linnankatu 32
90100 Oulu
050 526 3831
sinikka.mantyjarvi@nkl.fi

Lappi

Niina Pekkala
vanhustyön asiantuntija
Maakuntakatu 12
96100 Rovaniemi
0500 210 568
niina.pekkala@nkl.fi

Pirkanmaa ja Kanta-Häme

Kari Korhonen (31.12.2017 saakka)
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Kuninkaankatu 8 A 7
33210 Tampere
050 526 3895
kari.korhonen@nkl.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Jaana Engblom
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Läntinen Pitkäkatu 37 B, 2. krs
20100 Turku
050 591 8167
jaana.engblom@nkl.fi

Pohjanmaa

Eija Matintupa
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Vaasanpuistikko 17, 5. krs
65100 Vaasa
050 526 3916
eija.matintupa@nkl.fi

Pohjois-Savo

Maarit Halonen
oikeuksienvalvonnan asiantuntija
Käyntiosoite: Microkatu 1, M-rakennus, 70210 Kuopio
Postiosoite: PL 1199, 70 211 Kuopio.
p. 050 338 9729
maarit.halonen@nkl.fi

Lisätietoa www-sivuillamme